Misterium Męki Pańskiej w Górce Klasztornej

Zwyczajem lat poprzednich Misjonarze Świętej Rodziny zapraszają do Sanktuarium Matki Bożej Góreckiej w Górce Klasztornej na tegoroczne Misterium Męki Pańskiej. Od 1982 roku działa Stowarzyszenie EURO PASSION, które skupia w swoich szeregach ludzi zjednoczonych więzami duchowymi, odgrywających w 66 miastach całej Europy Misteria Męki Pańskiej.EUROPASSION pozwala myśleć o Europie bez granic, o złączeniu najpierw ludzkich serc, myśli i czynów, a później dopiero o zniesieniu barier granicznych naszych państw.

Pokoju nie wprowadza się poprzez militaria, ekonomię czy gospodarkę, ale przez miłość. Chrystus jeszcze raz wchodzi do naszych dużych Ojczyzn poprzez małe nasze serca. To On pragnie jeszcze raz pokazać, że miłość przezwycięży wszystko. To nowe prądy w naszym myśleniu, w sumie stare jak istniejący świat, ale ciągle odkrywane na nowo. EUROPASSION to nasza cząstka w ludzkim pojednaniu, w budowaniu pokoju na świecie. Ci ludzie złączeni tą ideą, myślą jak pierwsi Chrześcijanie, nie zrażając się problemami, idą i przyłączają nowe gminy, by stanowić mocną jedność Kościoła Chrystusowego.

W ostatnich latach jako Misterium Góreckie mamy w tym swój udział. Zostaliśmy włączeni w struktury Europassion w całej Europie. Włączeni do Stowarzyszenia pragniemy otworzyć nasze serca, łącząc się również z innymi środowiskami Misteryjnymi. To tutaj na terenie Krajny w odległości 2 km na północny-zachód od miasteczka Łobżenica w powiecie Pilskim w województwie Wielkopolskim znajduje się najstarszy w Polsce ośrodek kultu maryjnego. Mała perełka, może zapomniana przez wieki, ale odważnie drążąca swoją tożsamość Miejsca Świętego przez liczne uzdrowienia, przez cudowną wodę wypływającą ze źródełka już od czasów objawienia, to jest od 1079 roku. Miejsce, które od kilku lat gromadzi ludzi oglądających wydarzenia misteryjne, niepełno- sprawnych na „Spotkaniu u Matki”, młodzież szukającą autorytetu, wiary, nadziei i miłości podczas Góreckich Dni Młodości. Wszystkie te imprezy noszą znamię imprez ogólnopolskich. Ma tu miejsce również wiele innych spotkań regionalnych w ciągu całego roku.

O randze Góreckiego Misterium świadczy fakt dotacji, które w tym roku otrzymało z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Top