WYBIERAM ŻYCIE

Dzień Świętości Życia to zaproszenie do Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – do podjęcia modlitwy za poczęte dzieci, zagrożone śmiercią w łonach swych matek. Ta modlitwa to wyraz miłosierdzia wobec najbardziej bezbronnych, objęcie ich duchową troską. Przez dziewięć miesięcy odmawiamy dziesiątkę różańca i modlitwę za dziecko zagrożone śmiercią, którego imię zna tylko Bóg, wierząc, że rodzice tego dziecka zmienią zdanie i narodzi się nowy człowiek.

Tegoroczne hasło Dnia Świętości Życia „Wybieram życie” to wezwanie do dawania świadectwa życiem w każdej sytuacji, we wszystkich trudnościach i cierpieniach fizycznych i duchowych.

Naszą Patronką i przewodniczką jest Maryja, Matka Syna Bożego. Ona swoim przykładem zaprasza nas do podjęcia troski o ten pierwszy dom człowieka – matczyne łono. Nie lękajmy się nigdy słowem i czynem mówić Bogu i światu: wybieram życie.

Ks. Jacek Konieczny

Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin w Krakowie

Fragmenty ze wstępu do materiałów przygotowanych przez Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej na tegoroczny Dzień Świętości Życia


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Top