Tydzień Wychowania wstęp do Synodu XXIII Niedziela

Dzisiaj rozpoczyna się w naszej Ojczyźnie VIII Tydzień Wychowa­nia. Jego tematyka nawiązuje do hasła, mającego się rozpocząć już za mie­siąc w Rzymie, 15. Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów: Młodzież, wiara i rozeznanie powołania.

„/…/Zapraszamy wszystkich do wspólnego przeżycia VIII Tygodnia Wychowania, poprzedzającego w tym roku Synod Biskupów, który będzie poświęcony młodzieży w kontekście rozeznawania i podejmowania życiowych decyzji. Prośmy Chrystusa – najlepszego Wychowawcę, by dobre wykorzystanie tego czasu stało się naszym przyczynkiem do owocnego przeżycia synodu. Prośmy też o to, by młodzi ludzie właściwie rozeznali swoją dalszą drogę, zaufali Panu Bogu i owocnie zrealizowali swoje życiowe powołanie.

Na rozpoczynający się rok szkolny i katechetyczny 2018/19 oraz związane z nim nowe zadania duszpasterskie udzielamy wszystkim pasterskiego błogosławieństwa.”

Podpisali: Kardynałowie, Arcybiskupi i Biskupi obecni na 379. Zebraniu Plenarnym KEP Janów Podlaski-Siedlce, 7-9 czerwca 2018 r.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Top