Niedziela Misyjna (XXIX Niedziela zwykła 22 października 2017 r.)

„Idźcie i głoście! Co to oznacza w naszym osobistym życiu duchowym? Dzisiaj tak wielu ludzi żyje  w ogromnym pędzie, w pośpiechu, z domu do pracy, z pracy po zakupy… Mamy tyle obowiązków w ciągu dnia, że jak już jesteśmy w swoich domach, to często wieczorem bywamy wyczerpani, bez sił, niekiedy apatyczni duchowo.

Każdy z nas w rozwoju życia duchowego doświadczył, lub doświadcza pewnego rodzaju zniechęcenia. Czynników zewnętrznych może być wiele – bo  za mało śpimy, za szybko żyjemy, przeżywamy ciągły stres w pracy duszpasterskiej, misyjnej, a może działamy w służbach wspólnoty i przestajemy odczuwać satysfakcję, przestajemy dostrzegać duchowe efekty naszej pracy dla Boga, niewidzialnej pracy dla Bożego Królestwa.

Jeśli tak jest, to zatrzymajmy się przez chwilę i rozpocznijmy od nowa. Niech ten Tydzień Misyjny stanie się dla nas zachętą i umocnieniem  w naszym duchowym pielgrzymowaniu. Rozpalmy na nowo w sowich sercach powołanie do służby misyjnej, modląc się i wspierając na różne sposoby dzieła misyjne, naszych kapłanów, misjonarzy i misjonarki oraz osoby świeckie. Zaangażujmy się, aby tegoroczne hasło „Idźcie i głoście” stało się źródłem głoszenia Dobrej Nowiny”

(Z materiałów duszpasterskich na Tydzień Misyjny 2017 r.)


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Top