IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2017

To już czwarta niedziela Wielkiego Postu. Czas przygotowania na uroczystość upamiętniającą zmartwychwstanie Jezusa jest coraz krótszy. Warto zatem zwiększyć naszą czujność i aktywność, nie tylko w przygotowaniu się do tej uroczystości, ale też, by lepiej poznać ostateczny cel całego naszego życia ziemskiego. Liturgia tej niedzieli jest bardzo bogata w tematy odnoszące się do życia przede wszystkim człowieka wierzącego i zaangażowanego w doskonalenie swego życia duchowego. Zależnie od wyboru jednego z czytań, można rozważać temat Bożego wyboru, który jest sugerowany w pierwszym czytaniu; temat naszego uczestniczenia w łasce wysłużonej przez Chrystusa, poruszony w drugimi czytaniu, i wreszcie obecność Jezusa w naszym życiu, powolne, ale coraz doskonalsze poznawanie tak osoby jak i działalności Jezusa zgodnie z naszym własnym pragnieniem, by Bóg był obecny w naszym życiu. Jest to temat wypływający z Ewangelii.

Prośmy dziś Boga o tę szczególną łaskę, byśmy mogli na wszystko patrzeć tak, jak Bóg patrzy; byśmy we wszystkim umieli dostrzegać raczej dobro niż zło.

Śp. Ks. Władysław Biedrzycki MSF

Fragment z krótkich rozważań na niedziele, uroczystości oraz dni powszednie Wielkiego Postu i okresu Wielkanocy (rok A, B, C) – Wydawnictwo Pelplin 2012 – książka wydana staraniem Misjonarzy Świętej Rodziny.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Top