5 NIEDZIELA WIELKANOCNA

DZIEŃ MĘCZEŃSTWA DUCHOWIEŃSTWA POLSKIEGO

Ks. Edmund Kałas MSF został zamordowany w Mauthausen. Złożył ofiarę ze swego życia w obronie wiary, posłuszeństwa i wierności Kościołowi i Zgromadzeniu MSF. Ks. Franciszek Dera MSF przytoczył list naocznego świadka męczeństwa Ks. Kałasa. Naoczny świadek, Francuz był ateistą, nie miał nic wspólnego z wiarą w Boga. Oto słowa z listu tego świadka – Francuza ateisty:

–  „ W kilka dni po naszym zapoznaniu się… młodzi essesmani przyszli pewnego dnia po waszego nieszczęśliwego kolegę. Zgromadzili cały obóz, przed wszystkimi kazali mu klęknąć i wyznać, że Hitler jest jego bogiem. Odmówił. Za to został niemiłosiernie skatowany. Jego męka trwała całe popołudnie. Mdlał pod razami młodych siepaczy. Sponiewierany i zmasakrowany nie do poznania, został następnie odniesiony do szpitala obozowego, skąd nazajutrz dowiedzieliśmy się, że poszedł na spalenie do pieca krematorium. Bez słowa skargi znosił swe katusze”. Działo się to 7 czerwca 1943 roku.

Modlitwa o beatyfikację Sługi Bożego Ks. Edmunda Kałasa MSF

 

Boże pełen miłości i miłosierdzia!

Tyś nie oszczędził Swojego Syna Jezusa Chrystusa, lecz przez wzgląd na nas wydałeś Go na okrutną mękę Dał On dowód swej miłości, oddając za nas swe życie. Idąc za wzorem Jezusa, Twój kapłan Edmund Kałas złożył całkowitą ofiarę z samego siebie w obronie wiary i wierności Kościołowi, i wszedł do radości życia wiecznego. Boże miłości! Ty sprawiasz, że z każdej ofiary płynie nowa moc i ożywia się wiara. Dając za wzór księdza Edmunda, pomóż nam Go naśladować przez świadczenie życiem naszym o Twojej miłości i przez naszą wierność nauce Chrystusa tak, byśmy kiedyś, po dokonaniu życia w doczesności, mogli się z nim cieszyć szczęściem w niebie. Dla większej chwały Twojej i dla naszego duchowego pożytku otocz chwałą Twego sługę ks. Edmunda Kałasa również tu na ziemi.

Udziel nam, za jego przyczyną, łaski, której tak bardzo potrzebujemy. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

 

Ojcze nasz… Zdrowaś Maryjo… Chwała Ojcu…

 

O wszelkich łaskach, otrzymanych za przyczyną Sługi Bożego Ks. Edmunda Kałasa MSF, informacje prosimy przesłać pod adres: Kuria Prowincjalna Zgromadzenia Misjonarzy Świętej Rodziny kuria@msf.opoka.org.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

Top